Кьолн загуби у дома от Байер (Леверкузен) с 0:2 в дербито на областта Рур от 23-ия кръг на Бундеслигата. „Аспирините” бяха по-активният тим от самото начало и в 16-ата минута поведоха в резултата, след като хърватският бранител Ведран Чорлука даде извеждащ пас към Ларс Бендер, който вкара за 0:1. До края на полувремето „козлите” не можаха да намерят адекватен отговор, въпреки че в техните редици отново бе звездата Лукас Подолски, завърнал се след дълго лечение на травма. След почивката в 50-ата минута Ларс Бендер покачи на 0:2 след асистенция на Ренато Аугусто, а до края мачът просто се доиграваше. След успеха си Леверкузен временно се изкачи на пето място с 37 точки, докато Кьолн остана 14-и с 24 пункта.

В дербито на провинция Баден-Вюртемберг Щутгарт разби у дома Фрайбург с 4:1. Бившият голмайстор на „Левски” Гара Дембеле се появи в игра за гостите в 66-ата минута на мястото на Сантини, но не се отчете с нещо особено. Още в 12-ата минута Мартин Харник се разписа за 1:0 след пас на Сакай, а в 21-ата минута японецът Шинджи Оказаки покачи на 2:0. Шест минути по-късно Факу Диане намали на 2:1 след асистенция на Йендришек. След почивката швабите довършиха брайзгауци с попадения на Халид Буларуз в 63-ата минута след пас на Ибишевич и отново Мартин Харник в 82-ата минута след асистенция на Хайнал. С победата си Щутгарт се изкачи на осмо място с 29 точки, докато Фрабург си остана последен с 18 пункта.

Първа победа начело на Хофенхайм пък записа Маркус Бабел, след като неговите възпитаници надвиха като гости Волфсбург с 2:1. Още във 2-ата минута Роберто Фирмино даде аванс на гостите от Зинсхайм, но в 69-ата минута Патрик Хелмес изравни от дузпа за 1:1. Пет минути преди края на мача Свен Шиплок донесе първата победа на Хофенхайм от 7 кръга насам (6 равенства и 1 загуба). С успеха си Хофенхайм събра 29 точки и е на двето място, докато Волфсбург е на 12-а позиция с 27 пункта.

Майнц размаза на своя „Кофас Арена” Кайзерслаутерн с 4:0 и дръпна на 10-о място във временното класиране. Головете за тима на Томас Тухел вкараха Мохамед Зидан (2), Адам Шалай (17), Николай Мюлер (30) и Максим Чипо-Мотинг (74). След победата си Майнц събра 27 точки и е десети в подреждането, докато „червените дяволи” се смъкнаха на предпоследното 17-о място със своите 18 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
24.02.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Хамбургер 1:1
1:0 Майк Ханке (45), 1:1 Толгай Али Арслан (55)
25.02.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Кайзерслаутерн 4:0
1:0 Мохамед Зидан (2), 2:0 Адам Шалай (17), 3:0 Николай Мюлер (30), 4:0 Максим Чипо-Мотинг (74)
25.02.12
16:30 ч.
Щутгарт - Фрайбург 4:1
1:0 Мартин Харник (12), 2:0 Шинджи Оказаки (21), 2:1 Факу Диане (27), 3:1 Халид Буларуз (63), 4:1 Мартин Харник (82)
25.02.12
16:30 ч
.
Кьолн - Байер (Леверкузен) 0:2
0:1 Ларс Бендер (16), 0:2 Ларс Бендер (50)
25.02.12
16:30 ч.
Волфсбург - Хофенхайм 1:2
0:1 Роберто Фирмино (2), 1:1 Патрик Хелмес (69-дузпа), 1:2 Свен Шиплок (85)
25.02.12
16:30 ч.
Аугсбург - Херта 3:0

1:0 Торстен Оерл (61), 2:0 Торстен Оерл (62), 3:0 Марсен Н'Дженг (90)
25.02.12
19:30 ч.
Вердер - Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Вердер, 1 равенство, 1 победа за Нюрнберг
26.02.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 40 победи за Байерн, 25 равенства, 18 победи за Шалке 04
26.02.12
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 13 равенства, 10 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.