Байер (Леверкузен) победи у дома Генк с 2:0 в среща от втория кръг на Група „Е” в Шампиоснаката лига. Точни за първия успех на „аспирините” този сезон в турнира бяха Ларс Бендер (29) и Михаел Балак (90+1).

Домакините бяха по-активният тим през целия мач на своя „Бай Арена” и създадоха повече опасни положения. Симон Ролфес и Ренато Аугусто се отличиха с пропуски в началните минути от двубоя, а Генк отвърна с неточен изстрел на Томас Буфел. В 29-ата минута силен удар на Ларс Бендер с левия крак не остави шансове за стража на съперника Кьотелеш и топката влетя в долния ляв ъгъл на вратата му – 1:0. До края на полувремето „аспирините” продължиха да диктуват събитията, но втори гол не падна. След почивката домакините отново бяха господари на терена, въпреки че възможностите за отбелязване на гол пред Кьотелеш намаляха. Сидни Сам и Ренато Аугусто имаха възможност да удвоят, но пропуснаха. В първата минута на добавеното време „аспирините” достигнаха до втори гол, като Михаел Балак оформи крайното 2:0.

Така Леверкузен вече има 3 пункта и е на второ място във временното подреждане на групата, докато Генк е последен с 1 точка.

1:0 Ларс Бендер (29), 2:0 Михаел Балак (90+1)