Фрайбург и Байер (Леверкузен) не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мач от 19-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига.

В 17-ата минута Ян Розентал уцели напречната греда на вратата на гостите с прекрасен удар от въздуха. Секунди след това пък пред Леверкузен се откри шанс да поведе, но Симон Ролфес стреля неточно от изгодна позиция.

След почивката в 52-ата минута Макс Крузе бе много близо до това да изведе домакините напред, но вратарят Бернд Лено се намеси великолепно и отрази удара му. В 71-ата минута пък Андре Шюрле от гостите уцели десния страничен стълб на вратата на Оливер Бауман. До края на срещата не се случи нищо интересно.

След равенството Леверкузен се завърна на второто място във временното класиране с 37 точки и 8 по-малко от лидера Байерн, който утре гостува на Щутгарт в дербито на кръга от 18:30 часат българско време. Фрайбург е осми с 28 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 19 КРЪГ
25.01.13
21:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Блажчиковски (18-дузпа) 2:0 Блажчиковски (21), 3:0 Левандовски (88)
26.01.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Хианан (6), 2:0 Херман (14), 2:1 Шахин (50-д)
26.01.13
16:30 ч.
Хановер – Волфсбург 2:1
1:0 Анделауе (3), 2:0 Диуф (38), 2:1 Мадлунг (47)
26.01.13
16:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 0:0
26.01.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Майнц 0:3
0:1 Шалай (54), 0:2 Мали (66), 0:3 Шалай (84)
26.01.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 2:1
1:0 Ланих (35), 1:1 Бек (65), 2:1 Айгнер (68)
26.01.13
19:30 ч.
Фрайбург – Байер (Леверкузен) 0:0
Баланс: 27 мача, 7 победи за Фрайбург, 7 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)
27.01.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 97 мача, 30 победи за Хамбургер, 33 равенства, 34 победи за Вердер
27.01.13
18:30 ч.
Щутгарт – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 54 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК