Байер (Леверкузен) разби като домакин Хамбургер с 3:0 в среща от последния за тази година 17-и кръг в германската Бундеслига и скъси разликата с лидера Байерн на 9 точки. „Аспирините” имаха пълен контрол върху събитията на своя „Бай Арена” и поведоха с гол на Щефан Кислинг (26) след асистенция на Гонзало Кастро. Андре Шюрле (36) покачи на 2:0, възползвайки се от подаване на Кислинг. След почивката пък самият Кислинг (66) вкара втория си гол и оформи крайното 3:0. С този успех Леверкузен събра 33 точки и продължава да е на второ място във временното класиране на 9 пункта зад Байерн. Хамбургер пък е 10-и с 24 пункта.

Волфсбург допусна четвърта домакинска загуба от началото на сезона, след като падна от Айнтрахт (Франкфурт) с 0:2. Головете за успеха на „орлите” бяха дело на Александър Майер (12) и японеца Такаши Инуи (18) още преди почивката. В 16-ата минута бразилецът Жосуе получи директен червен картон и домакините доиграха мача с човек по-малко на терена. След поражението „вълците” остават 15-и с 19 пункта, а Айнтрахт се изкачи на третата позиция с 30 точки.

Майнц пък обърна у дома Щутгарт с 3:1. През първото полувреме отборите не успяха да си отбележат гол на „Кофас Арена”, но след почивката швабите поведоха след автогол на вратаря на домакините Хайнц Мюлер (48). Неговите съотборници обаче поправиха грешката му и обърнаха нещата в своя полза чрез голове на Николай Мюлер (55, 71) след асистенции на Поспег и Салай и на Елкин Сото (90). След победата си Майнц се изкачи на пето място с 27 точки, а Щутгарт е осми с 25 пункта.

В бавраското дерби от кръга новакът Гройтер Фюрт и Аугсбург поделиха точките след 1:1. Дежурният голмайстор на гостите от Аугсбург Саша Мьолдерс (9) ги изведе напред в резултата след подаване на Вернер, а „детелините” изравниха чрез попадение на Ласло Собиех (69). Гройтер Фюрт бе с човек по-малко на терена от 76-ата минута, когато албанецът Маврай получи втори жълт и съответно червен картон. След равенството Гройтер Фюрт остана последен с 9 точки, колкото има и Аугсбург на предпоследната позиция с по-добра голова разлика.

Фортуна (Дюселдорф) успя да излъже у дома за трите точки Хановер с 2:1. Дани Шахин (39) изведе домакините напред в резултата, но Маме Диуф (69) изравни 1:1. Малко преди края пък Кен Илсе (83) оформи крайното 2:1 и донесе трите точки на Фортуна, който е 13-и във временното класиране с 19 пункта. Хановер е на девета позиция с 24 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
14.12.12
21:30 ч.
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Торбен Маркс (21-д.), 1:1 Джердан Шакири (59)
15.12.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хамбургер 3:0
1:0 Щефан Кислинг (26), 2:0 Андре Шюрле (36), 3:0 Щефан Кислинг (66)
15.12.12
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 0:2
0:1 Александър Майер (12), 0:2 Такаши Инуи (18)
15.12.12
16:30 ч.
Майнц – Щутгарт 3:1
0:1 Хайнц Мюлер (48-авт.), 1:1 Николай Мюлер (55), 2:1 Николай Мюлер (71), 3:1 Елкин Сото (90)
15.12.12
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Аугсбург 1:1
0:1 Саша Мьолдерс (9), 1:1 Ласло Собиех (69)
15.12.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Хановер 2:1
1:0 Дани Шахин (39), 1:1 Маме Диуф (69), 2:1 Кен Илсе (83)
15.12.12
19:30 ч.
Шалке 04 – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 11 победи за Шалке 04, 5 равенства, 10 победи за Фрайбург
16.12.12
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 3 победи за Хофенхайм, 3 равенства, 2 победи за Борусия (Дортмунд)
16.12.12
18:30 ч.
Вердер – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 58 мача, 28 победи за Вердер, 15 равенства, 15 победи за Нюрнберг

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК