Борусия (Дортмунд) изненадващо загуби у дома от Байер (Леверкузен) с минималното 0:1 в дербито от 15-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото и победно попадение за гостите вкара кореецът Хеунг-Мин Сон (18). Иначе и двата тима завършиха мача с по 10 футболисти, след като изгонени бяха Емир Спахич от гостите и Сократис Папастатопулос от домакините.

Срещата на „Сигнал Идуна Парк” започна с домакински натиск и още в 3-ата минута Роберт Левандовски можеше да се разпише, но ударът му бе отразен от стража на гостите Бернд Лено. Отговорът на „аспирините” дойде 5 минути по-късно, когато Йенс Хегелер отправи силен изстрел, който обаче бе спасен от Роман Вайденфелер.

В 18-ата минута гостите изненадващо поведоха, след като кореецът Хеунг-Мин Сон беше изведен сам срещу Вайденфелер, преодоля вратаря и реализира за 0:1. Виновен за попадението бе и Мануел Фридрих, който сгреши подаване пред наказателното поле. Сон можеше да вкара и втори гол в 31-ата минута, когато пак излезе сам срещу Вайденфелер, но в този случай топката рикошира в тялото на вратаря и излезе в ъглов удар. До края на полувремето не се случи нищо кой знае колко интересно.

След почивката домакините търсеха с всички сили изравнителния гол, но късметът явно гои бе напуснал и пропуски направи Левандовски. Треньорът Юрген Клоп пък направи принудителна смяна в 63-ата минута, когато Марко Ройс влезе в игра на мястото на Свен Бендер, който напусна с контузия.

В 80-ата минута вестфалци останаха и с човек повече на терена, след като Емир Спахич получи директен червен картон. И това обаче не помогна на домакините, които така и не успяха да стигнат до така желания гол. В добавеното време и Дортмунд остана в намален състав, след като Сократис Папастатопулос получи втори жълт и съответно червен картон.

Така Дортмунд записа четвърта загуба в Бундеслигата от началото на сезона и с 31 точки остава на трета позиция във временното класиране. Леверкузен пък се откъсна на 6 точки пред „жълто-черните” и с 37 пункта е на второ място, изоставайки на 4 пункта от лидера Байерн.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.13
21:30 ч.
Нюрнберг – Майнц 1:1
1:0 Пер Нилсон (5), 1:1 Шинджи Оказаки (75)
07.12.13
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 2:1
0:1 Джеферсон Фарфан (17-дузпа), 1:1 Рафаел (24), 2:1 Макс Крузе (45+1)
07.12.13
16:30 ч.
Щутгарт – Хановер 4:2
1:0 Мартин Харник (13), 1:1 Артур Собиех (28), 1:2 Салиф Сане (31), 2:2 Ведад Ибишевич (33), 3:2 Ибрахима Траоре (51), 4:2 Константин Рауш (83),
07.12.13
16:30 ч.
Вердер – Байерн 0:7
0:1 Асани Лукимия (21-авт.), 0:2 Даниел ван Буйтен (27), 0:3 Франк Рибери (38), 0:4 Марио Манджукич (60), 0:5 Томас Мюлер (68), 0:6 Франк Рибери (82), 0:7 Марио Гьотце (90)
Айнтрахт (Франкфурт) – Хофенхайм 1:2
0:1 Свен Шиплок (46), 1:1 Хоселу (48), 1:2 Роберто Фирмино (51)
07.12.13
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Хеунг-Мин Сон (18)
08.12.13
16:30 ч.
Фрайбург – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 20 мача, 9 победи за Фрайбург, 6 равенства, 5 победи за Волфсбург
08.12.13
18:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 8 победи за Айнтрахт (Брауншвайг), 10 равенства, 10 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.