ЦСКА ще бъде в последната четвърта урна преди днешния жребий за груповата фаза на турнира Лига Европа. "Червените" сториха чудото и отстраниха руския Динамо (Москва) след победа насред Русия с 2:1. Българският отбор обаче имаше малшанс, тъй като се нуждаеше само от една изненада, за да се изкачи в трета урна. В последния мач, от който зависеше съдбата на "червените", белгийският Брюж победи след дузпи Лех Познан и така остави ЦСКА в четвърта урна.

Левски обаче е в трета урна, тъй като има далеч по-добър коефициент от ЦСКА. Жребият за груповата фаза на турнира е днес от 14,00 часа българско време. "Червени" и "сини" обаче не могат да се паднат в една група, тъй като два отбора от една страна няма как да играят помежду си. Това може да стане едва на елиминациите, след груповата фаза.

Турнирът продължава с 12 групи по 4 отбора, като в групите ЦСКА и Левски ще изиграят по 6 мача (3 гостувания и 3 домакинства)./БЛИЦ