Лидерът във временното класиране в първенството на Бразилия Коринтианс записа изненадваща загуба с 0:2 като домакин на Фигуейрензе. Тимът бе надигран след попадения на Нем в 35-ата минута и Омар Питони края на срещата. Въпреки загубата Коринтианс остава начело в класирането след 18 кръга с 36 спечелени точки.

Фламенго не успя да се възползва от грешката на съперника и направи 2:2 като гост на Интернасионал. Така отборът запази втората си позиция и е на 1 точка от лидера.

Роналдиньо даде преднина на гостите в 25-ата минута, но Антонио де Лима изравни в 50-ата. Жаел отново изведе “червено-черните” напред в 60-ата минута, но Дамиао пак възстанови равенството в 77-ата и резултатът се запази до края.