Лидерът Олимпик (Лион) също загуби точки като преследвачите си Олимпик (Марсилия) и ПСЖ, след като завърши 1:1 при визитата си на Лориен в последна среща от 25-ия кръг на френската Лига 1.

Бретонците бяха по-активни през първата част, докато Лион почти не застраши вратата на своите домакини.

След почивката в 51-ата минута завърналият се от турнира за Купата на африканските нации Джордан Айю даде аванс за Лориен. „Хлапетата” все пак изравниха в 78-ата минута чрез Клинтън Нжие и си тръгнаха с точка.

Лион остава лидер с 51 точки, на две точки пред Марсилия и ПСЖ, заемащи втори и трето място. Лориен е 16-и с 28 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 25 КРЪГ
13.02.15
21:30 ч.
Олимпик (Марсилия) - Реймс 2:2
0:1 Никола де Превил (6), 1:1 Димитри Пайе (58), 2:1 Андре Айю (69), 2:2 Давид Н'Гог (89)
14.02.15
17:00 ч.
ПСЖ - Каен 2:2
1:0 Златан Ибрахимович (2), 2:0Езекиел Лавеци (40), 2:1 Емилиано Сала (89), 2:2 Ерве Базил (90+2)