Зенит постигна победа с 3:1 при гостуването на ЦСКА (Москва) в дербито на 3-ия кръг на руската Висша лига. Така тимът от Санкт Петербург продължи победния си ход, след като в първите два мача от новия шампионат надигра с по 2:0 Амкар (Перм) и Динамо (Москва).

В днешната визита на "Лужники" Зенит поведе с класическото 3:0 още преди края на първото полувреме. В 10-ата Сергей Семак откри, в 14-ата Александър Кержаков удвои от дузпа, за да се стигне до втория гол на Семак в 32-ата. Малко преди почивката Кейсуке Хонда намали на 1:3, но през втората част така и не падна ново попадение и гостите ликуваха след последния съдийски сигнал.

С прибавените 3 точки шампионът Зенит има пълен актив от 9 и оглавява класирането преди останалите мачове от кръга. ЦСКА (Москва) е на 12-ата позиция с 3 точки.