Шампионът на Франция Лил не можа да победи у дома Ница и се стигна до подялба на точките след истински голов трилър за крайното 4:4 в мача помежду им от 19-ия кръг в Лига 1. Мачът бе изключително драматичен, като „кучетата” поведоха с гол на Шеджу в 9-ата минута, но Кивели от гостите изравни в 16-ата минута за 1:1. Джо Коул в 27-ата минута отново даде преднина на домакините, но Джа Джедже в 35-ата минута отново възстанови статуквото – 2:2. В добавеното време на първата част Джа Джедже вкара за 2:3. След почивката Лил обърна нещата в своя полза след голове на Еден Азар в 77-ата и Балмонт в 88-ата минута, но в третата минута на добавеното време на мача Франсоа Клерк оформи крайното 4:4 и донесе точката за гостите. След ремито Лил събра 36 точки и е на трето място във временното класиране, само на една зад лидерите Монпелие и ПСЖ. Ница пък е на 17-о място с 18 точки.

В друга среща от кръга Валансиен успя да победи на свой терен гранда Лион с 1:0. Единственото и победно попадение за домакините бе автогол на Али Сисоко от гостите в 28-ата минута. След успеха си Валансиен има 20 точки и е на 13-о място във временното класиране, докато Лион е четвърти с 35 пункта.