Шампионът Лил регистрира домакинска издънка, след като завърши 2:2 с Оксер в среща от 26-ия кръг на френската Лига 1.

„Песовете” поведоха с комфортна преднина, след като звездата им Еден Азар бе точен на 2 пъти в 34-ата минута и в 63-ата минута от дузпа. В 41-ата минута пък Лил остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт и червен картон получи Гето. Численият превес си каза думата и в последните 10 минути Оксер успя да се добере до точката. Бен Сахар бе точен за 2:1 в 80-ата минута, а четири минути по-късно Седрик Енгабарт оформи крайното 2:2. След равенството Лил остана трети с 47 точки, докато Оксер е предпоследен 19-и с 23 пункта.

В същото време Олимпик (Марсилия) загуби у дома от Тулуза с 0:1. Единственото и победно попадение за гостите вкара тунизиецът Аймен Абденур в 66-ата минута. След победата си Тулуза излезе на пето място с 43 точки, а Марсилия остана на осма позиция с 39 пункта.

Лидерът Монпелие пък се издъни при визитата си на Дижон и спечели само точка след 1:1. Домакините поведоха с попадение на Гаел Какута в 67-ата минута, но Монпелие се добра до ремито в 88-ата минута с гол на Джонатан Тинан в 88-ата минута. След равенството Монпелие остана на върха с 54 точки и 2 повече от ПСЖ, който е с мач по-малко. Дижон остава на 15-а позиция с 27 пункта.