Лил и Сент Етиен записаха изключително важни победи като гости и отново замечтаха за третото място в Лига 1, даващо право на участие в Шампионската лига.

Лил спечели с 4:2 при визитата си на Газелек Аячо. Хеттрик за „кучетата” реализира Софиан Буфал (19, 74, 84), а в 88-ата минута Пабло Мартинес от домакините си вкара автогол. Грегори Пужол (41) и Аласан Туре (86) пък бяха точни за тима от остров Корсика, завършил мача в намален състав, след като в 67-ата минута Филипи си изкара втори жълт и съответно червен картон. След успеха си Лил е на шеста позициа с 52 точки, но само на 3 от третото място, на което е Монако. Газелек Аячо остава предпоследен с 34 точки и на 2 точки от спасителната 17-а позиция, заемана от Реймс.

В същото време Сент Етиен излъга като гост Бастия. Единственият гол за „зелените” реализира Нолан Ру (75) след пас на Теофил Катерин. Така Сент Етиен събра 54 точки и заема пета позиция, но е само на 2 точки от третия Монако. Бастия е на 11-о място с 43 точки.