Голмайсторът на френската Лига 1 Муса Сов вкара хеттрик за Лил при победата с 6:3 над Лориен в мач от 16 кръг. Успехът поне временно изкачи “кучетата” на първо място в класирането.

Лил оглави таблицата с 28 точки, две повече от шампиона Олимпик (Марсилия), който може да си върне първата позиция при победа над Ница по-късно днес.

Сов вече има 13 гола през този сезон, след като се разписа в началото на двете полувремена и добави трето попадение 10 минути преди края на мача.

Той имаше заслуга и за автогола на Максим Бака, а по едно попадение за Лил добавиха Жервиньо и Пиер-Ален Фро.

Трансферната цел на Милан Кевин Гамейро вкара два пъти за Лориен, а Линел Китамбала добави още един гол за гостите, които се сринаха след червения картон на вратаря Фабиан Одар в 85-ата минута./БЛИЦ