Лил се изкачи до третото място във френската Лига 1 след класическата победа с 3:0 над Льо Ман в мач от 18 кръг на първенството.

“Кучетата” се адаптираха по-добре към студеното време и вкара три попадения в първите 28 минути на мача чрез Орелиен Шеджу, Жервиньо и Еден Хазард.

Флоран Балмон дори пропусна дузпа за Лил в 14-ата минута, като отборът му вече има 31 точки и е на 9 пункта зад лидера Бордо, който вчера разби Лориен с 4:1. Втори е Олимпик (Марсилия) с 32 точки. Льо Ман е трети отзад напред с 15 точки.

В друг днешен мач Тулуза направи 1:1 като гост на седмия Оксер, а мачът се игра при силен снеговалеж. Гостите откриха в 20-ата минута след попадение на Мишел Луан. Тулуза остана с човек по-малко, след като капитанът Етиен Дидо бе изгонен четири минути преди края, а Рой Контут вкара изравнителния гол за Оксер в последната минута. Оксер е с 29 точки, докато Тулуза е на 12-о място с 25 точки./БЛИЦ

Днес: Монако – Олимпик (Лион)

КЛАСИРАНЕ: 1.БОРДО 40, 2.Олимпик (Марсилия) 32, 3.Лил 31, 4.Монпелие 30, 5.Рен 29 и др.