Лил нанесе тежък удар по амбициите на Каен за медали. Бившият тим на Владимир Манчев победи като гост с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Лига 1 и излезе от зоната на изпадащите. Ясин Бензия откри в 28-ата минута, а в 57-ата същият футболист покачи на 0:2. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение, което беше дело на Анди Делор от дузпа в 70-ата.

В кръга, в който до момента няма нито една домакинска победа, Монако надви Бастия с 2:1 далеч от вкъщи. На два пъти се разписа Ласина Траоре (72,84), преди Жулиен Ромен (90) да намали.

Тулуза падна у дома от Лориен с 2:3, като Бенджамин Жано отбеляза два гола за гостите само в рамките на няколко секунди в 48-ата минута. Домакините отвърнаха с точни изстрели на Кана-Бийк (41) и Бен Ядер (59). Трите точки за Лориен донесе Меслуб с гол четвърт час преди края.