ЦСКА (Москва) загуби у дома от френския шампион Лил с 0:2 в среща от петия кръг на Група “B” в Шампионската лига. Василий Березуцкий (49-автогол) и Муса Соу (64) вкараха головете за успеха на „кучетата”, които запазиха шансове за класиране на 1/8-финалите.

През първата част домакините от ЦСКА, които при победа щяха да имат шанс още днес да се класират за 1/8-финалите на Шампионската, разочароваха и не успяха нито веднъж да застрашат сериозно вратата на Ландро. Лил имаше по-добри възможности за гол, като най-сериозната дойде след изпълнение на корнер от Еден Азар, след което Матийо Дебюши засече топката и я прати в напречната греда.

След почивката „кучетата” продължиха да бъдат по-активни и логичното се случи в 49-ата минута. Бранителят на домакините Василий Березуцкий се опита да изчисти топката в корнер, но от границата на наказателното поле прехвърли вратаря Владимир Габулов и си отбеляза автогол - 0:1. В 64-ата минута Еден Азар с чудесен пас изведе Джо Коул сам срещу Габулов. Англичанинът стреля в страничната греда, а про добавката Муса Соу не сгреши за 0:2. С това попадение на практика всичко свърши и мачът се доиграваше.

С победата си „кучетата” се изкачиха до второто място във временното класиране с 5 точки и по-добри показатели в директните двубои с тима на ЦСКА (Москва), който също е с 5 пункта на трета позиция.

0:1 Сергей Игнашевич (49-авт.), 0:2 Муса Соу (64)

ЦСКА (Москва): 30.Габулов, 24.В.Березутцкий, 4.Игнашевич (75 – 42.Шенников), 6.А.Березуцкий, 14.Набабкин , 22.Алдонин, 17.Мамаев, 19.Цауня (87 – 61.Сердеров), 10.Дзагоев, 26.Олисех, 9.Вагнер Лав

Лил: 1.Ландро, 14.Розенал , 2.Дебюши , 18.Бериа,22.Шеджу, 26.Джо Коул (87 – 7.Пайе), 4.Балмонт, 24.Рио Мавуба, 10.Азар (90+2 – 9.Тулио Де Мело), 5.Гуейе, 8.Муса Соу (74 – 27.Йелен)