Волфсбург и Лил не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мача си от втория кръг на група „H” на турнира Лига Европа.

“Вълците“ доминираха почти през целия мач, но направиха безброй пропуски. Сериозна заслуга за равенството имаше и нигерийският вратар на Лил Винсент Енияма, спасил доста положения.

Лил можеше да си тръгне дори и с трите точки, след като поведе в 75-ата минута с гол на белгиеца Дивок Ориги от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Рикардо Родригес.

Домакините стигнаха до едната точка след невероятен гол на още един белгиец – Кевин де Бруйне в 82-ата минута, когато той отправи страхотен изстрел от далечна дистанция за крайното 1:1.

В другия мач в тази група по-рано днес Краснодар и Евертън завършиха също 1:1.

Евертън е лидер в групата с 4 точки, а Лил и Краснодар са с по 2 пункта в актива си. Волфсбург е на дъното с 1 точка.

0:1 Дивок Ориги (77-дузпа), 1:1 Кевин де Бруйне (82)