Лил и Нанси завършиха 1:1 в първи мач от 2-ия кръг на Лига 1 на Франция. Това беше неочаквана грешна стъпка за “кучетата” след успеха с 2:1 в Сент Етиен на старта. Така бе вгорчена и церемонията по откриването на новия стадион на клуба - "Гранд Стад Метропол".

Голямата нова звезда на домакините Саломон Калу, взет от Челси със свободен трансфер, бе посрещнат с бурни овации от публиката, но първи откриха гостите. В 34-ата минута Джамел Бакар наказа гаф на защитата на Лил и се разписа за 0:1. Все пак малко по-късно Калу изравни с глава след асистенция на друго ново попълнение - Марвен Мартен, който дойде от Сошо за 10 милиона евро. Гостите доиграха мача с 10 души, след като в 80-ата минута бе изгонен Бенжамин Муканджо, но дори и това не помогна на Лил.