Автогол лиши съперника на "Левски" в Лига Европа Лил от лидерството в Лига 1. “Кучетата” изпуснаха да спечелят трите точки при гостуването си на Бордо и двата отбора завършиха 1:1 в мач от 15-я кръг на френското първенство.

През първото полувреме гостите от Лил имаха надмощие и сериозни пропуски направиха Берия и Рами. Все пак логичното се случи в 36-та минута, когато Муса Соу изведе Лил напредна в резултата. Второто полувреме започна обнадеждаващо за домакините, които се върнаха в мача, след като Адил Рами си отбеляза автогол в 51-та минута. Това пречупи отбора на Лил и през второто полувреме футболистите на Бордо имаха превес, но много сериозни пропуски направиха Вендел и Гуфран.

Лил дели първото място с Марсилия, като двата отбора имат по 25 точки, но Олимпик е с мач по-малко. Бордо е близо до лидерите, като отборът има 23 точки.