Лил е само на една точка от трета титла на Франция в своята история, след като победи Сошо с 1:0 в отложен мач от 36-ия кръг на Лига 1. Така "кучетата" увеличиха аванса си пред втория Марсилия на 6 точки два кръга преди края.

Въпреки че Сошо даде сериозен отпор на своя съперник на „Стад Метропол”, обичайният заподозрян Жервиньо все пак успя да излъже отбраната на гостите. Той стори това в 53-та минута, след пробив на Муса Соу, който се справи с бранител и продължи добре към Жервиньо, а за него остана да се разпише за 1:0.
До края на мача нови попадения не паднаха и така Лил се доближи само на една точка от мечтаната цел - златен дубъл.

В друг отложен мач от уикенда, Бордо победи ПСЖ също с 1:0 и по този начин не позволи на парижани да се изкачат в челната тройка. Шейк Диабате вкара още в 6-ата минута от дузпа, а оттам до края на двубоя всички опити на ПСЖ за промяна се провалиха. Така "жирондинците" зарадваха феновете си с победа. /БЛИЦ