Лил надви Каен с 4:2 в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1. С успеха домакините се изкачиха на 15-о място във временното класиране с 14 точки, колкото имат и гостите. Лил си осигури комфортен аванс още преди да е изминал първият половин час игра. Едер откри в 14-ата минута, а в 24-ата Наим Слити покачи на 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Жулиен Фере (31). Никола де Превил обаче отново възстанови аванса от два гола на домакините в 64-ата минута, а за 4:1 беше точен  Маркос Лопес секунди по-късно. Силвио Роделин направи поражението на Каен по-почетно с гола си в 84-ата минута.

В друг мач от кръга Лориен надви Рен с 2:1. Микаел Чиани откри за домакините в 28-ата минута, но отговорът на "мастифчетата" не закъсня. Джовани Сио изравни само 4 минути след това. Абдул Уарис секунди преди почивката се разписа за 2:1.