Валансиен загуби у дома от Лил с минималното 0:1 в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1. Така „кучетата”, които не са допускали гол вече 10 поредни срещи в първенството от 15 септември, се върнаха на втората позиция във временното класиране.

Единственото и победно попадение за „кучетата” бе дело на Рони Роделен (47) в началото на втората част. Нападателят влезе като резерва на мястото на Саломон Калу и се разписа с глава. В 52-ата минута обаче Лил остана с човек по-малко на терена, след като датският бранител Симон Кяер получи втори жълт картон. Въпреки това гостите успяха да запазят аванса си и да не допуснат гол до края на мача.

С успеха си Лил събра 33 точки и е само на една от лидера ПСЖ, който обаче е с мач по-малко и утре вечер приема Олимпик (Лион) на "Парк де Пренс" Лион. Валансиен остава в опасната зона на 18-а позиция с 10 точки.

ПСЖ - Лион

КЛАСИРАНЕ: 1. ПСЖ - 34 точки, 2. Лил - 33, 3. Монако - 32, 4. Олимпик (Марсилия) - 27, 5. Сент Етиен - 24 и др.