Бастия загуби у дома от Лил с 1:2 в мач от 33-ия кръг на френската Лига 1. Домакините от остров Корсика водеха до 85-ата минута, но с два късни гола „кучетата” им откраднаха трите точки.

Футболистите на Бастия имаха игрово предимство в големи периоди от срещата. В 31-ата минута голът за тях изглеждаше сигурен, след като Уаби Хазри стреля много добре, но топката само разтресе гредата.

Веднага след почивката логичното се случи и Жером Ротен намери идеално Хазри (47), който този път не даде шанс на Стив Елана и вкара за 1:0. Бастия имаше още няколко шанса, с които да довърши съперника си, но не съумя да ги оползотвори, а умората си каза думата в самия край. „Кучетата” изравниха чрез 19-годишния краен защитник Лукас Дине (85), а при ъглов удар в добавеното време Марк Баша (90+1) донесе победата за Лил.

След успеха си Лил се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 56 точки, изоставайки на 3 зад третия Олимпик (Лион). Бастия е на 12-а позиция с 39 пункта.

22:00 часа: ПСЖ – Ница

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 67 точки, 2.Олимпик (Марсилия) – 61, 3.Олимпик (Лион) – 59, 4.Лил - 56, 5.Сент Етиен – 54, 6.Ница – 54 и др.