Действащият шампион Лил нанесе тежък удар по амбициите на Пари Сен Жермен да триумфира с титлата. Дербито от 34-ия кръг на Лига 1 завърши с победа на "кучетата" с 2:1. След 34-ия кръг Монпелие води в класирането със 72 точки, ПСЖ остана на второ място с 67. До края на сезона остават четири кръга.

ПСЖ поведе с попадение на аржентинската си звезда Хавиер Пасторе. В 70-ата минута Мамаду Сако получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле, а Еден Азар реализира дузпата и изравни. С човек по-малко парижани трудно спираха атаките на Лил, който стигна до успеха в 79-ата минута. Нолан Ру реализираз а крайното 2:1.

Лил – ПСЖ 2:1

Класиране след 34 кръг: 1.МОНПЕЛИЕ 72 точки, 2.ПСЖ 67, 3.Лил 65, 4.Рен 57, 5.Лион 56 (с мач по-малко), 6.Сент Етиен 56 и други.