Лил, който в четвъртък измъкна 2:2 при гостуването си на Левски в Лига Европа, сложи край на серията от осем поредни мача без загуба на изненадващия лидер Брест, като се наложи с 3:1 в двубой от 12 кръг на Лига 1.

Новакът във френския елит остава начело на класирането с 21 точки, но може да отстъпи първото място на Олимпик (Марсилия) заради по-лоша голова разлика. Това може да стане, ако шампионите спечелят дербито с ПСЖ.

Брест бе допуснал едва четири гола преди днешния мач и нямаше загуба от 28 август, но срещу “кучетата” позволи на Муса Сов, Жервиньо и Еден Азар да вкарат по едно попадение. Ромен Пойе бе автор на почетния гол за лидерите в класирането.

Монако спечели втората си победа за сезона, след като се наложи с 4:0 над Нанси, а корейският нападател Парк Чу-Йънг се отчете с два гола в края на второто полувреме.

Закъсалият Ланс сложи край на серията на Монпелие от три мача без загуби и се наложи с 2:0 след голове на Адил Ермаш и Канга Акале. Ница пък победи Тулуза с 2:0./БЛИЦ

На 7 ноември: ПСЖ – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.БРЕСТ 21, 2.Рен 20, 3.Олимпик (Марсилия) 18, 4.Лил 18, 5.Сент Етиен 18 и др.