Лил победи с 4:1 Монпелие в мач от 19-тия кръг на френското първенство. Домакините водеха с 2:0 още преди почивката. В 24-ата минута 24-годишният нападател Нолан Ру даде преднина за “кучетата” след асистенция на Димитри Пайе. Малко преди края на полувремето и самият Пайе отбеляза за 2:0. Монпелие усложни ситуацията си в края на първата част, след като остана с човек по-малко заради червен картон на Белханда.

През второто полувреме отново Нолан Ру направи 3:0. В 74-ата минута домакините покачиха на 4:0 след гол на Мендес. Малко преди края, в 82-ата минута, гостите реализираха почетно попадение чрез Сюлейман Камара. Лил е на 5-то място с 29 точки, Монпелие е на 11-та позиция с 26. Лидер в класирането на Франция е ПСЖ с 38 пункта.