Лил се наложи у дома срещу Оксер категорично с 4:1 в среща от първия кръг на френската Лига 1.

"Песовете" започната силно новото първенство и решиха всичко в двубоя още през първата част, когато се представиха изключително силно. Още в първата минута Бенжамен Андре откри резултата след асистенция на Джонатан Дейвид.

Канадският национал Дейвид удвои аванса на домакините след точно три минути игра.

Отново дейвид реализира нов гол във вратата на гостите в 39-ата минута, а превъзходството на Лил продължи и след почивката. Аким Зедадка се разписа за 4:0 в 64-ата минута.

Четири минути след това Гаетан Шарбоние реализира почетен гол в полза на новака в елита Оксер.

В друга среща от кръга попадение на Теджи Саваниер в 82-ата минута осигури драматичния успех на Монпелие с 3:2 у дома срещу Троа.

Ланс се наложи пред собствена публика срещу Брест с 3:2, а Анже и Нант не си вкараха голове.

По-късно тази вечер Олимпик Марсилия приема състава на Реймс, а в момента играят Рен и Лориен.