Френският гранд Лил записа първа победа в Лига 1 от средата на месец август насам, след като срази на свой терен Аячо с 2:0 в среща от осмия кръг.

Отборът на Руди Гарсия вкара по един гол във всяко полувреме. Първо Нолан Ру откри с глава в 42-ата минута след центриране на Матийо Дебюши, а след това новото попълнение в тима Райън Мендес вкара първия си гол с екипа на „кучетата”, засичайки в 56-ата минута топката от границата на малкото наказателно поле.

Това бе първи успех на Лил от първия кръг насам, когато надигра с 2:1 като гост Сент Етиен. С победата си „кучетата” се изкачиха на 10-о място във временното класиране с актив от 10 точки, докато Аячо е на 13-о място с 9 пункта.