Шампионът Лил победи Тулуза с 2:1 в мач от 30 кръг на френската Лига 1 и се върна в битката за титлата, след като се доближи на четири точки от лидерите в класирането Монпелие и ПСЖ.

Белгийският халф Еден Азар бе точен от дузпа в 12-ата минута. Той сам спечели наказателния удар, тъй като бе фаулиран в наказателното поле от защитника Даниел Конгре. Азар вече има 14 гола през този сезон, като вкара пет пъти в последните пет мача.

Нападателят Димитри Пайет удвои аванса на “кучетата” в 31-ата минута, след като оползотвори асистенция на Азар. Защитникът на Тулуза Серж Ориер върна едно попадение в 60-ата минута, когато бе точен при добавка на удар на Адриан Регатин.

В същото време Каен се срина в зоната на изпадащите, след като направи нулево равенство като домакин на Аячо.