Лил, който бе съперник на “Левски” в Лига Европа, влезе в зимната пауза на френската Лига 1 като лидер в класирането, след като в мач от 1 кръг направи 1:1 със Сент Етиен.

Нападателята на “кучетата” Муса Сов вкара 14-ия си гол от началото на сезона в 72-ата минута. Той засече центриране на Жервиньо, след като се освободи от американския защитник Карлос Боканегра. Три минути по-късно Бакари Сако изравни от дузпа.

Лил има 32 точки от старта на шампионата, една повече от ПСЖ, Рен и Олимпик (Лион). Нанси победи ПСЖ с 2:0 и сложи край на серията на парижани от 13 мача без загуба във всички турнири. Каен се наложи над Рен с 1:0, а Олимпик (Лион) направи 1:1 като домакин на Оксер./БЛИЦ

Бордо – Ланс 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛИЛ 32, 2.ПСЖ 31, 3.Рен 31, 4.Олимпик (Лион) 31, 5.Олимпик (Марсилия) 29 и др.