Лил си върна третото място във френската Лига 1, след като в мач от 27 кръг записа драматичен успех с 3:2 като гост на Аячо. „Кучетата“ завършиха мача с човек по-малко.

Домакините, които заемат последното място в класирането, откриха резултата още в първата минута с гол на Гаджи Тало, който играе за корсиканския тим под наем от Рома.

Лил обърна с две попадения на Саломон Калу. Бившият играч на Челси изравни от дузпа в 26-ата минута, а в 38-ата даде аванс на тима си. Тало обаче изравни три минути преди почивката.

Калу донесе победата на Лил четвърт час преди края с ново точно изпълнение на дузпа. Адама Сумаоро остави гостите с човек по-малко в 82-ата минута.

Любопитното в този мач е, че и петте гола бяха реализирани от национали на Кот д'Ивоар. С този успех Лил събра 49 точки и измести Сент Етиен от третото място. Аячо е последен с 14.

Аячо – Лил 2:3
1:0 Гаджи Тало (1), 1:1 Саломон Калу (26-дузпа), 1:2 Саломон Калу (38), 2:2 Гаджи Тало (42), 2:3 Саломон Калу (74-дузпа)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 27 КРЪГ
28.02.14
21:30 ч.
Евиан – Нант 2:0
1:0 Седрик Барбоса (61), 2:0 Даниел Ваас (77)
01.03.14
18:00 ч.
Сент Етиен – Монако 2:0
1:0 Фабиен Лемон (17) 2:0 Ромен Хамума (66)
01.03.14
21:00 ч.
Лориен – Бастия 1:1
1:0 Бруно Екуеле Манга (35), 1:1 Джани Бруно (50)
Реймс – Валансиен 3:1
1:0 Никола де Превил (21), 2:0 Онанджи (38), 3:0 Гаетан Шарбоние (77), 3:1 Джони Пласид (87-автогол)