Лидерът във френската Лига 1 Бордо не успя да покаже играта си от Шампионската лига и допусна загуба с 0:2 при гостуването си на Лил в мач от 12 кръг.

Пет дни, след като се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига след победа с 2:0 над Байерн като гост, тимът на Лоран Блан бе безсилен на “Стад Норд” в Лил.

“Жирондинците” се оказаха догонващи в резултата 20 минути преди края след попадението на Йоан Кабайе, след като Седрик Карасо бе успял да парира удар на Пиер-Ален Фро.

Флоран Балмон от дузпа удвои три минути преди края, след като Ларсен Туре бе съборен в наказателното поле от Мишел Сиани.

Въпреки загубата Бордо остава лидер с 25 точки от 12 мача и води с два пункта пред Олимпик (Лион), който по-късно днес приема Олимпик (Марсилия).

В другия мач, френските национали Муса Сисоко и Андре-Пиер Жиняк се разписаха при победата на Тулуза с 3:2 над Рен./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
Днес: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.БОРДО 25, 2.Олимпик (Лион) 23, 3.Оксер 23, 4.Монако 22, 5.Лориен 21 и др.