Лил премина през ада на продълженията, за да се класира в групите на Шампионската лига. “Кучетата” се нуждаеше от 120 минути, за да елиминират коравия датски Копенхаген. Редовното време завърши 1:0, както приключи и първата среща в датската столица преди една седмица.

Френският тим имаше повече положения да се поздрави с успех и преди добавените минути, но направи много пропуски. В 43-ата минута удар на Саломон Калу отдясно бе отклонен с мъка от шведския вратар Йохан Виланд. Връхлитащият от противоположната страна Лукас Дине бе точен от няколко метра – 1:0 за Лил.
През второто полувреме обаче Копенхаген се бранеше умело, а нападателите в червено бъркаха от чисти позиции. Стигна се и до продълженията. Чак в 105-ата минута бразилецът Тулио де Мело с глава наказа отново гостите, фиксирайки крайното 2:0.

Лил (Фр) - ФК Копенхаген (Дан) 2:0  след продължения
1:0 Лукас Дине (44), 2:0 Тулио (105)

Лил: Микаел Ландро, Лукас Дин, Франк Берия, Орелен Шеджу, Флоран Балмон (Идриса Гейе, 105), Марвен Мартен (Педрети, 83), Антонио Рио Мавуба, Димитри Пайе (Нола Ру, 91), Саломон Калу, Тулио де Мело

ФК Копенхаген: Йохан Виланд, Ларс Якобсен, Пер Бенгтсон, Крис Стадсгор, Рагнар Сигурдсон, Браян Овиедо (Томас Дилейни, 114), Домингес Клаудемир, Томас Кристенсен, Кристиан Боланьос (Игор Ветокеле, 85), Сезар Сантин (Андреас Корнелиус, 60), Николай Йоргенсен

Съдия: Павел Краловец
Жълти картони: Ру, Берия (Л); Ветокеле, Кристенсен, Овиедо, Клаудемир, Стадсгор (К)