Людовик Обраниак се разписа от пряк свободен удар в последната минута и донесе на Лил победата с 1:0 над ПСЖ на финала за Купата на Франция. Това е шестият случай, в който “кучетата” печелят трофея и първата купа за клуба от 56 години.

В последната минута на мача Обраниак, който се появи като резерва през второто полувреме, изпълни фаул в близост до дясната странична линия, а вратарят на ПСЖ Грегори Купе направи ужасяваща грешка. Той допусна топката да мине над главата и да влезе в левия ъгъл на вратата.

Само минута по-късно Купе спаси дузпа, изпълнена от Матийо Дебюши, но в крайна сметка Лил спечели първия си трофей от 1955 г., когато също спечели Купата на Франция. Преди днешните мачове от Лига 1 “кучетата” имита четири точки аванс пред втория в класирането Олимпик (Марсилия).

До края на сезона има три кръга. Тимът на Руди Гарсия ще изиграе двубоя си със Сошо в сряда. Лил не е постигал дубъл от сезон 1945/46, а последната шампионска титла на клуба бе спечелена през сезон 1953/54./БЛИЦ