Лилестрьом победи Сарпсборг с 3:2 на стадион „Улевал” в столицата Осло и спечели за шести път в историята Купата на Норвегия.

Симен Микалсен (2) и Матс Хаакенстад (11) дадоха сериозен аванс за „жълто-черните”, но голмайсторът на Сарпсборг Патрик Мортенсен (24) намали. Той бе завършил с 12 гола в норвежката Типелига.

Малко преди края на първото полувреме играчите на Сарпсборг, които завършиха трети в първенството, имаха претенции за дузпа, но съдията Ола Нилсен не реагира.

През второто полувреме Фроде Кипе (58) направи резултата 3:1, а шест минути по-късно си вкара и автогол за 3:2.

С този триумф Лилестрьом си осигури участие в Лига Европа, след като бе завършил 12-и в шампионата и тази позиция не му даваше право на участие на международната сцена.