Олимпик (Лион) обърна и разби у дома Виктория (Пилзен) с 4:1 в първа среща помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа. Това бе 50-ият мач между френски и чешки отбори в евротурнирите. Френските отбори имат предимство – 20 победи, 15 равенства, 15 загуби. Виктория (Пилзен) бе без загуба в последните си пет гостувания в Лига Европа – 3 победи и 2 равенства.

Доста изненадващо гостите поведоха в резултата още в 3-ата минута, когато Ян Коварик намери отлично Томаш Хорава, който се разписа за 0:1. Девет минути по-късно след центриране от корнер на Геида Фофана бе оставен непокрит около точката на дузпата и изравни – 1:1. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката в 53-ата минута Стед Малбранк изведе Александре Лаказет, който направи обрата пълен – 2:1. В 61-ата минута Малбранк отново се прояви и намери Арнолд Мвуемба, разписал се за 3:1. Крайното 4:1 оформи Фофана в 70-ата минута след пас на Лаказет.

Олимпик (Лион) е един от шестте отбора, излезли от груповата фаза, които нямаха загуба до 1/8-финалите. Останалите са Лудогорец, Фиорентина, Севиля, Залцбург и АЗ Алкмаар.

Реваншът е след седмица в Пилзен от 20:00 часа българско време, но Лион има сериозен аванс, който го доближава до 1/4-финалите.

0:1 Томаш Хорава (3), 1:1 Гуеида Фофана (13), 2:1 Александре Лаказет (53), 3:1 Арнолд Мвуемба (61), 4:1 Гуеида Фофана (13)