Лион и Олимпик (Марсилия) сътвориха невероятен голов спектакъл в мач от 12-ия кръг във френската Лига 1. Двата тима си вкараха общо 10 гола и направиха равенство 5:5.

11 минути преди края на срещата резултатът бе 4:2 в полза на гостите от Марсилия. В 90-ата минута седемкратните първенци на Франция поведоха с 5:4 и доведоха публиката до екстаз, но в даденото от рефера продължение гостите стигнаха до точката след автогол на домакините. Точни за домакините бяха Миралем Пянич, Сидни Гову, Лисандро Лопес на два пъти и Мишел Бащош, а аз гостите се разписаха Сюлейман Диавара, Беноа Шейру, Бакари Коне, Брандао, а автогол от Лион си вкара Жереми Тулалан.

Още в 3-ата минута Лион поведе с гол на Пянич. Марсилия изравни в 11-ата минута, след като Диавара засече с глава центриране от корнер. Радостта на тима обаче трая едва три минути, след като Гову отново изведе домакините напред в 14-ата минута за 2:1. Гостите обаче отново успяха да стигнат до равенството в края на полувремето – 2:2, когато в 44-ата минута Шейру отдалеч реализира.

В 47-ата минута Коне направи 3:2 за Марсилия, а в 79-ата минута нападателят Брандао покачи на 4:2. Когато гостите се виждаха победители Лион се разигра и вкара три гола за страхотния обрат 5:4. Лисандро намали в 80-ата минута за 3:4, а четири по-късно отново той бе точен след дузпа за игра с ръка на защитник на Марсилия за 4:4.

В 90-ата Бащош отново изведе Лион напред след точен изстрел с левия крак и взриви атмосферата по трибуните. Марсилия обаче не се предаде и в даденото от съдията продължение се хвърли в атака като принуди Тулалан да си отбележи автогол, който отново възстанови равенството за крайното 5:5.
Лион остана на второ място с актив от 24 точки, като изостава на една от шампиона Бордо. Олимпик е осми с 19 точки, но и мач по-малко./БЛИЦ

Лион – Марсилия 5:5

Класиране след 12 кръг: 1.Бордо 25, 2.Лион 24, 3.Оксер 23, 4.Монако 22, 5.Лориен 21, 6.Монпелие 21, 7.Валансиен 20, 8.Марсилия 19 и др.