Лион и Милан направиха равенство 1:1 във втория си мач от приятелския турнир “Емиратс Къп” в Лондон. Френският тим бе далеч по-добрият на терена, но шансът не бе на тяхна страна. Играчите на Лион удариха на три пъти гредите зад вратаря на Милан. Още във 2-ата минута Миралем Пянич нацели десния страничен стълб. В 9-ата минута Бафетимби Гомис бе оставен сам на далечната греда от италианската защита, стреля с глава, но и той нацели гредата над Амелия.

В 55-ата минута Зеедорф изведе Бориело сам срещу вратаря, той обаче се забави и Льорис изби топката, която обаче попадна във Верди, той намери Бориело, който този път не сгреши за 1:0 в полза на Милан. В 74-ата минута Пянич намери Едерсон, който само трябваше да преодолее Амелиа от чиста позиция, но вместо това разтресе напречната греда. В 79-ата минута отново Пянич намери с центриране Бриан на далечната греда и той с ефектен плонж изравни за крайното 1:1. Така двата отбора записаха по две равенства до момента на "Емиратс Къп".

В другия мач от втория кръг Арсенал и Селтик направиха 0:0./БЛИЦ