Лион и ПСЖ направиха равенство 2:2 в мач от френската Лига 1 на “Стад Жерлан”. Само три минути преди края на дербито ПСЖ водеше, а Лион бе с човек по-малко, но попадение на Бафетимби Гомис подели точките.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0. Защитникът Али Сисоко откри в полза на домакините в 54-ата минута, а водещият реализатор на парижани Нене изравни в 63-ата. Лион атакуваше повече, но в 81-ата минута голмайсторът Сисоко направи дузпа и получи червен картон. Гийом Оаро изведе ПСЖ с 2:1 в резултата. Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, защото малко по-късно Гомис оформи крайното 2:2. Нападателят на Лион получи подарък от вратаря на ПСЖ Апула Едел, който ритна непохватно топката и лиши съотборниците си от изключително ценна победа.

Този резултат остави начело в класирането шампиона Марсилия с 25 точки, колкото има и Лил. ПСЖ е на трето място с 24 точки, заедно с Монпелие, а Лион е осми с 23./БЛИЦ