Олимпик (Лион) излезе на първо място във френската Лига 1, след като победи Реймс с 3:0 в мач от 13 кръг.

“Хлапетата” доминираха през първото полувреме, но не успяха да създадат голово положение и трябваше да се задоволят само с далечни удари. Точно преди почивката обаче изстрел на Антони Ревейер се удари в гърба на Антони Уебър и влезе във вратата на Коси Агаса.

Бафетимби Гомис от воле удвои аванса на Лион 17 минути преди края, след като удар на Стед Малбранк се отби от напречната греда. В самия край на мача Лисандро Лопес направи победата на тима си класическа.

С този успех Олимпик (Лион) излезе начело в класирането с 25 точки, две пред ПСЖ, който в събота отстъпи с 1:2 на Рен. Олимпик (Марсилия) е трети, с по-лоша голова разлика от парижани, но може да излезе първи при победа над седмия Бордо по-късно днес.

Ница победи Тулуза с 1:0 след гол на нападателя Дарио Цвитанич през второто полувреме. Тимът се изкачи на 11-о място с 16 точки, докато Тулуза, който записа четвърта поредна загуба във всички турнири, остана девети с 19 точки.