Олимпик (Лион) прекъсна серията си от 3 загуби и победи у дома Тулуза с 3:1 в среща от 32-ия кръг на френската Лига 1, за да измести Сент Етиен от третата позиция.

Още в 8-ата минута феновете на „Стад Жерлан” имаха повод за радост, след като Александър Лаказет аистира на Клемент Грение за 1:0. Последва отпускане в редиците на „хлапетата” и в 28-ата минута Тулуза изравни, след като норвежецът Даниел Браатен подаде на Висам бен Йедер за 1:1. До края на полувремето домакините натиснаха, но не успяха да вкарат нов гол.

След почивката в 49-ата минута първият голмайстор в мача Грение даде извеждащо подаване към национала на Буркина Фасо Бакари Коне за 2:1. В 63-ата минута Лион подпечата победата си, след като Фофана изведе Бафатемби Гомис, който оформи крайното 3:1.

С успеха си Лион събра 56 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. Тулуза е на 11-а позиция с 41 пункта.

22:00 часа: Лил – Олимпик (Марсилия)

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 67 точки, 2.Олимпик (Марсилия) – 57, 3.Олимпик (Лион) - 56, 4.Сент Етиен – 54, 5.Ница - 54, 6.Лил – 52 и др.