Олимпик (Лион) надви като гост Тулуза с 3:2 в среща от 35-ия кръг на френската Лига 1 и излезе на второ място във временното класиране преди останалите срещи.

През първата част голове нямаше, но след почивката се развихри истински спектакъл. Марсел Тисеранд (50) даде преднина на домакините, но Клемен Грение (73) и Александър Лаказет (80) направиха обрата пълен. Бен Йедер (82) изравни за 2:2, но малко след това Корентен Толисо (85) донесе победата за „хлапетата”.

След успеха си Лион излезе на второ място във временното класиране с актив от 59 точки преди останалите срещи от кръга. Тулуза е на предпоследната 19-а позиция с 33 точки и само на 3 от спасителната 17-а позиция, заемана в момента от Реймс.