Лион се класира на 1/2-финал в Шампионската лига за първи път в историята си. Воденият от Клод Пюел тим загуби на реванша с 0:1 от Бордо, но с общ резултат 3:2 се класират напред. Така в спор за място на финала Лион ще се изправи срещу Байерн (Мюнхен). 1/2-финалните мачове ще се играят на 21 и 27 април.

Единственото попадение на реванша в Бордо падна в 45-ата минута, когато Маруан Шамах получи топката от Ярослав Плашил и реализира за селекцията на Лоран Блан. И пред двете врати се откриха още редица голови положения, но топката така и не намираше целта.

В 40-ата минута силен изстрел на Алу Диара се отби в напречната греда на вратата на Лион.

За Лион пропуснаха да вкарат Бафетимби Гомис и Мичел Бащош.

Двайсет минути преди края на срещата Бордо остана без капитана си Алу Диара, който със сълзи на очи напусна контузен терена. В 73-ата Шамах изрази претенции за дузпа, след като бе избутан в наказателното поле от Крис, но съдията Ундиано Майенко от Испания не посмя да посочи бялата точка.

В заключителните минути домакините натикаха гостите в собствената им половина и усилено търсеха втори гол, който щеше да ги прати на 1/2-финалите. В 87-ата вратарят на Лион Юго Льорис направи блестящо спасяване, избивайки опасен удар с глава на Вендел. Футболистите на Лион все пак удържаха минималната загуба, която ги прати в спора за място на финала с Байерн (Мюнхен). /БЛИЦ

БОРДО - ЛИОН 1:0
(1:3 в първата среща)
1:0 Маруан Шамах (45)

Бордо:
1.Седрик Карасо, 25.Людовик Сане, 2.Микаел Сиани, 28.Беноа Тремулинас, 27.Марк Планус (85-9.Фернандо Кавенаги), 18.Ярослав Плашил, 10.Жусие (77-7.Йоан Гуфран), 4.Алу Диара (70-21.Матийо Шалме), 8.Йоан Гуркюф, 17.Вендел, 29.Маруан Шамах
Резерви: 16.Улрих Раме, 3.Карлос Енрике, 7.Йоан Гуфран, 11.Давид Белион, 21.Матийо Шалме, 24.Абду Траоре, 9.Фернандо Кавенаги

Лион:
1.Юго Льорис, 13.Антони Ревейер, 3.Крис, 4.Жан-Ален Бумсонг (77-5.Матийо Бодмер), 20.Али Сисоко, 28.Жереми Тулалан, 6.Калстрьом, 41.Максим Гоналонс, 7.Мичел Бащош (88-10.Едерсон), 18.Бафетимби Гомис (66-8.Миралем Пянич), 19.Сесар Делгадо
Резерви: 30.Реми Веркутре, 5.Матийо Бодмер, 8.Миралем Пянич, 10.Едерсон, 29.Янис Тафер, 32.Ламин Гасама, 39.Исхак Белфодил