Лион се класира на финала за Купата на Франция, след като победи с 4:0 третодивизионния Газелек Аячо като гост. Лион ще играе финал за първи път от 2008 година насам, когато успя и да спечели трофея. В другия полуфинал днес се срещат още един третодивизионен състав – Кевили и Рен.

Аматьорите от Аячо се държаха до 38-ата минута, когато Антони Колине получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Лаказет. До края на полувремето гостите от Лион не успяха да отбележат попадение. В 59-ата минута младата звезда на гостите Александър Лаказет откри резултата. 15 минути по-късно Лисандро Лопес покачи на 2:0, а само минута след като влезе на терена, Клемен Грение също се разписа. Бафетимби Гомис оформи крайното 4:0 в 90-ата минута.

Лион продължава да се бори за всички трофеи във Франция тази година, въпреки че е на 10 точки зад лидерите в Лига 1 Монпелие и ПСЖ. Лион играе и финал за Купата на Лигата срещу Марсилия, само след четири дни./БЛИЦ