Лион се класира за финала на Купата на лигата във Франция, след като обърна като гост Лориен от 0:2 до 4:2 след продължения. Редовното време на срещата завърши при резултат 2:2.

През първото полувреме отборите не успяха да си отбележат голове. След почивката обаче се разви истинска голова фиеста. В 59-ата минута Иносан Емегара откри за домакините след асистенция на Алекси Ромао, а само десет минути по-късно Кевин Моне-Паке покачи на 2:0. Играчите на Лориен се виждаха на финала, но Лион изравни в последните 10 минути с попадения на Александър Лаказет в 80-ата и Джими Бриан с глава в последната 90-а минута след центриране на Клемен Грение.

В продълженията гостите бяха по-активни и логично стигнаха до пълния обрат с попадения на Бафатемби Гомис в 102-ата и Александър Лаказет в 120-ата минути. На финала Лион ще играе срещу победителя от сблъсъка между Марсилия и Ница.