Олимпик (Лион) срази гостуващия Дижон с 4:2 в среща от 26-ия кръг на френската Лига 1, изпъстрена с обрати. “Хлапетата” губеха с 1:2 до 80-ата минута, но успяха да стигнат до трите точки.

Корентен Толисо (11) откри резултата за домакините, но Жулио Таварес (30) изравни, а в началото на втората част Лоис Диони (48) даде изненадваща преднина за гостите, които я задържаха до 80-ата минута. Толисо (80) вкара втория си гол в мача с далечен удар и изравни за 2:2, а финалният щурм на „хлапетата” доведе до попадения на Александре Лаказет (84-дузпа) и Набил Фекир (90) оформиха крайното 4:2.

Така Олимпик (Лион) запази шансовете си да преследва място в тройката, въпреки че със своите 43 точки е на четвърта позиция и изостава на 12 точки от третия ПСЖ, който е с мач по-малко и по-късно приема Тулуза. Дижон е 16-и с 27 точки и е само на две точни от опасната зона.