Олимпик Лион победи Метц с 2:1 като гост в среща от 23-ия кръг на френския елит.

Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Жорж Микаутадзе тръгна на слалом и преодоля Антони Лопеш с красив прехвърлящ удар.

В добавеното време на първата част Олимпик Лион успя да изравни резултата. Клинтон Мата намери Александър Лаказет, той се освободи и и вкара за 1:1 с удар в долния ляв ъгъл.

Час игра след началото Лион стигна до пълен обрат. Максенс Какере подаде към Саид Бенрама, който укроти топката и с прецизен шут я насочи към десния ъгъл, а с помощта на страничния стълб оформи крайното 2:1 в полза на гостите.

Олимпик Лион е на десетото място във временното класиране с 28 точки, докато Метц е 17-и със 17.