Лион победи у дома шампиона Лил с 2:1 дербито от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Още в 12-ата минута „хлапетата” поведоха в резултата, след като Александре Лаказет получи извеждащ пас от Дабо и вкара за 1:0. В 39-ата минута Лисандро Лопес покачи на 2:0 след асистенция на Лаказет. В добавеното време на първата част пък Аурелиен Шедджу се възползва от пас на Педрети и намали на 2:1. След почивката обаче „кучетата” не можаха да се доберат до равенството, въпреки че играха с човек повече от 71-ата минута, когато хърватският бранител на домакините Ловрен получи втори жълт картон.

След победата си Лион е на шесто място във временното класиране с 43 точки, докато Лил остава трети с 47. Лидер е ПСЖ с 55 пункта, следван от Монпелие с 54.