Лион размаза Монпелие с 5:1 като гост в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1. По този начин "хлапетата" се върнаха на първото място във временното класиране. Те имат 57 точки, с една по-малко е Пари Сен Жермен. Монпелие остава седми с 42 т.

Гостите доминираха тотално на "Стад де ла Мосон". Над всички тази вечер беше Набил Фекир, който вкара два гола и спечели дузпата за третия. Всичко започна перфектно за домакините, които поведоха още в 6-ата минута с гол на Лукас Бариос - 1:0.

След час игра обаче Александър Лаказет изравни от дузпа, а 10 минути по-късно Фекир получи пас от Гуркюф и с шут по диагонала направи обрата пълен - 1:2.

В 72-ата минута двамата отново разиграха перфектна комбинация, завършена от младока, който стреля покрай плонжа на стража Журден за 1:3. В 81-ата минута пък Монпелие пропусна дузпа. Стражът на гостите Антони Лопеш спаси удара на Бариос.

В добавеното време на срещата паднаха нови два гола. Първо Толисо  се разписа за 1:4, а скоро след това Лаказет оформи крайното 1:5. Това беше гол №23 от началото на сезона за френския национал.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 28 КРЪГ
06.03.15
21:30 ч.
Тулуза - Олимпик (Марсилия) 1:6
0:1Миши Батшуай (2), 0:2 Баптист Ало (6), 0:3 Франсоа Мубандж (20-автогол), 0:4 Миши Батшуай (44), 1:4 Уисам бен Ядер (76), 1:5 Андре Айю (78), 1:6 Андре-Пиер Жиняк (89)
07.03.15
18:00 ч.
ПСЖ - Ланс 4:1
1:0 Давид Луис (43), 2:0 Златан Ибрахимович (60), 2:1 Йоан Тузгар (68), 3:1 Блейс Матуиди (80), 4:1 Хавиер Пасторе (82)
07.03.15
21:00 ч.
Бастия - Ница 2:1
0:1 Карлос Едуардо (18), 1:1 Гилем Жиле (26), 2:1 Джовани Сио (68)
07.03.15
21:00 ч.
Каен - Бордо 1:2
0:1 Диего Ролан (69), 1:1 Слоан Приват (72), 1:2 Диего Ролан (90+5)
07.03.15
21:00 ч.
Евиан - Монако 1:3
0:1 Антони Мартиал (18), 0:2 Касим Абдала (35-автогол), 0:3 Алмами Туре (60), 1:3 Папе Сугу (78)
07.03.15
21:00 ч.
Реймс - Нант 3:1
1:0 Грегори Бурилон (14), 2:0 Айса Манди (16), 3:0 Давид Н'Гог (59), 3:1 Исмаел Бангура (76)
Сент Етиен - Лориен 2:0
1:0 Йоан Моло (74), 2:0 Марк-Ален Градел (90)
Монпелие - Олимпик (Лион) 1:5
1:0 Лукас Бариос (6), 1:1 Алекс Лаказет (30 - дузпа), 1:2 Набил Фекир (40), 1:3 Набил Фекир (72), 1:4 Корентин Талисо (90+1), 1:4 Алекс Лаказет (90+4)