Лион победи Монако с 3:1 като гост в голямото дерби от 18-я кръг на френската Лига 1. По този начин "хлапетата" прекъснаха серията от осем мача без поражение на „монегаските“ в шампионата. Монако остава на втора позиция във временното класиране с 39 точки, на 4 от лидера Ница, който е с 43. Лион пък вече е четвърти с 31 точки.

Гостите започнаха агресивно и поведоха в 29-ата минута, когато Рашид Гезал се разписа след асистенция от Матийо Валбуена. 10 минути по-късно Бенжамен Менди от Монако изрита без топка Корентен Толисо и получи заслужен червен картон.

С човек по-малко за домакините стана още по-трудно. В 55-ата гостите получиха и дузпа, но Субашич спаси изстрела на Александър Лаказет от "бялата точка". В 65-ата минута все пак логичното се случи и Валбуена покачи на 0:2. В 70-ата Тиемуе Бакайоко намали на 1:2 след хубава комбинация между Набил Дирар и Тома Лемар. Лаказет (87) оформи крайното 1:3.